راهنما

جستجو :

تولبار چیست؟ و چه کارکردی دارد؟

تولبار (نوار ابزار هم گفته می شود) برنامه ایست که بر روی مرورگر کاربر (نظیر اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، گوگل کروم و .........) قابل نصب می باشد و پس از نصب، ابزارها، اطلاعات، دسترسی ها و یا کلیدهای میانبری را جهت تسریع و تسهیل نیاز های کاربران در اختیار آنها قرار می دهد. فلسفه وجودی این برنامه ها به نیاز پیوسته کاربران به ابزار یا اطلاعات خاصی برمی گردد لذا برای اتلاف زمان و انرژی کمتر و سهولت کاربران،این تولبارها یا نوار ابزارها ساخته شدند. با یک مثال موضوع روشن تر می شود فرض کنید که کاربری برای فعالیت روزانه اش نیازمند تبدیل تاریخ شمسی به میلادی است و در طول روز 30 نوبت این اقدام را انجام می دهد و برای این منظور از وب سایتی که این مبدل را طراحی و ارائه کرده استفاده می کند. در مدل قدیمی وی باید برای هر نوبت این تبدیلات به سایت مذکور رجوع می کرد که قاعدتا کار ملال آوری بود. حال فرض کنید که وب سایت مذکور، این مبدل را به همراه مبدل تاریخ شمسی به قمری و مبدل تاریخ قمری به میلادی و همچنین تعدادی دیگر از ابزارهای مرتبط، در قالب یک نولبار (نوار ابزار) ارائه نماید. در این حالت کاربر مذکور آن را به راحتی روی مرورگر خود نصب می کند و از آن پس نیاز به رجوع به وب سایت مذکور نخواهد داشت و در حال مشاهده هر صفحه ای از هر وب سایتی باشد در صورت لزوم، به قسمت بالای مرورگر خود مراجعه و از مبدل تاریخ به سادگی استفاده خواهد کرد.

تولبار چگونه نصب می گردد؟

برای نصب تولبار اختصاصی وب سایت TGJU کافیست که از منوی ابزارها بر روی گزینه تولبار اختصاصی کلیک نمایید و یا به ساده ترین روش ممکن، بر روی تصویر بزرگ تولبار که در پایین تمام صفحات سایت قرار دارد کلیک نمایید، در هر دو حالت به صفحه ای در وب سایت آلکسا که موتور عملیاتی تولبار می باشد و به تقریب عموم تولبار ها با استفاده از آن ساخته می شوند منتقل خواهید شد. در آنجا نیز با یک کلیک تولبار بر روی مرورگرتان نصب و اضافه می شود.

تولبار چه کارکردهایی دارد؟

مجموعه ای از امکانات بوسیله تولبار به کاربران ارائه می شود که مهم ترین و اصلی ترین آن نرخ های زنده و لحظه ای می باشند که به صورت زنده و همزمان با سایت یا با چند ثانیه ای تاخیر بر روی تولبار هم آپدیت می شوند. در واقع کاربران با نصب تولبار نیازی به مراجعه به وب سایت نخواهند داشت و به راحتی در هر لحظه روی مرورگرشان می توانند از نرخ های لحظه ای مطلع گردند. علاوه بر این مواردی چون عناوین اخبار لحظه ای، لینک های کاربردی سایت، فرم تماس با ما، جستجوگر گوگل، چک میل و .... نیز از طریق تولبار در دسترس می باشند.

تولبار بر روی چه مرورگرهایی قابل نصب می باشد؟

اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس. به زودی نسخه مربوط به گوگل کروم نیز عرضه می گردد.

خبرنامه های ارسالی شامل چه مطالبی می باشند؟ و چگونه می توان برای دریافت آنها ثبت نام نمود؟

خبرنامه های سایت شامل تیتر و خلاصه کلیه اخبار تخصصی بازار طلا، سکه، ارز و سایر بازارهای پولی و مالی در طول یک روز کاری می باشند که در یک قالب یکدست برای مخاطبان ارسال می گردد، به انضمام هر خبر و خلاصه اش، لینک مشاهده اصل خبر در وب سایت هم وجود دارد که مخاطبان در صورت تمایل برای مشاهده و مطالعه متن کامل خبر از آن استفاده خواهند کرد.

جهت ثبت نام دریافت خبرنامه، یا در صفحه نخست، به انتهای ستون دوم از سمت چپ مراجعه نموده و با درج نشانی ایمیل و ثبت آن، به این مهم مبادرت ورزند و یا به صفحه اختصاصی ثبت نام خبرنامه مراجعه و با روش مشابه آنچه گفته شد نسبت به ثبت نام اقدام فرمایند.

فواصل زمانی ارسال خبرنامه چقدر است؟ و در صورت تمایل به انصراف از دریافت خبرنامه چه باید کرد؟

خبرنامه ها روزانه می باشند و در طول 6 روز کاری هفته  بلاوقفه ارسال می شوند. در صورت تمایل به انصراف، به قسمت پایین خبرنامه (پایین ترین نقطه ایمیل ارسالی ) مراجعه و در آنجا بر  گزینه لغو عضویت (Unsubscribe) کلیک نمایید. در صورتی که پس از این اقدام، در روزهای بعد بازهم دریافت خبرنامه ها متوقف نشد مراتب را به همراه نشانی ایمیلی که از دریافت خبرنامه ها منصرف شده است برای ما از طریق صفحه تماس با ما ارسال فرمایید تا توسط اپراتور اعمال گردد.

بخش مسروقات چیست و چه فوایدی دارد؟

مسروقات بخشی است که به نمایش طلا و جواهرات سرقت شده می پردازد. هدف از این بخش، اعلام عمومی و ثبت و نگه داری تصاویر کالاهای مسروقه جهت کمک به یافتن آنهاست. همچنین همکاران محترم در سراسر کشور در زمان مواجهه با کالا یا فروشنده ای که نسبت به صحت مدعاها و اجناس تردید می یابند می توانند به این بخش مراجعه و مورد مدنظرشان را کنترل کنند. 

در صورتی که سرقتی از یک فرد صورت پذیرد چگونه می تواند کالاهای مسروقه خود را در بخش مسروقات اعلام نماید؟

برای انجام این مهم، شما باید فرم اعلام سرقت را تکمیل نمایید. لازم به ذکر است که همراه و ضمیمه فرم ارسالی شما باید مدرک ثبت سرقت در نیروی انتظامی و مدارک صادره از سوی آن نهاد محترم در ارتباط با این سرقت ضمیمه شده باشد.

کتاب سرا چیست؟ و به چه چیزی می پردازد؟

کتاب سرا بخشی است که به معرفی کتاب "همه آنچه درباره طلا و جواهر باید بدانیم " اختصاص یافته است و طی آن اطلاعات و مشخصات کتاب و مختصری از برخی از بخش های آن جهت آشنایی مخاطبان عرضه گردیده است.

قیمت هر جلد کتاب چقدر است؟

قیمت هر جلد کتاب هشتاد هزار تومان معادل هشتصد هزار ریال می باشد.

در صورتی که کسی تمایل به خرید کتاب داشته باشد باید از چه طریق اقدام کند؟

2 راه وجود دارد. 

نخست خرید آنلاین اثر است که برای این منظور از طریق گزینه خرید آنلاین کتاب می توان اقدام کرد که علاوه بر این صفحه، لینک مذکور در بالای بخش کتاب سرا نیز موجود است. پس از انتخاب این گزینه، سفارش دهنده به سامانه پشتیبانی ما منتقل و در آنجا در قالب چند سئوال، اطلاعات لازم از وی دریافت و حساب کاربری وی ساخته می شود که این اطلاعات جهت ارسال پستی کتاب مورد استفاده قرار می گیرند و پس از ساخته شده حساب، سفارش دهنده به طور مستقیم به درگاه بانک هدایت می شود و اقدام به پرداخت هزینه سفارش خود خواهد نمود.

روش دوم واریز وجه سفارش به یکی از این شماره های حساب و سپس ارسال فیش واریزی به همراه نام، نشانی دقیق پستی و شماره تلفن همراهش از طریق فرم تماس برای ماست. به دنبال ثبت چنین موردی، اعضای تیم پشتیبانی با وی تماس حاصل نموده و نسبت به کنترل آدرس هماهنگی لازم را به عمل می آورند و سپس سفارش را برای مشتری ارسال خواهند کرد.

نمایشگاه مجازی چیست ؟

از آنجایی که وب سایت اتحادیه روزانه پذیرای بیش از چند صد هزار مخاطب تخصصی و عمومی می باشد و مرجع رسمی امور مربوط به صنف طلا، جواهر، نقره و سکه محسوب می شود می توان از آن به عنوان بستر مناسبی جهت نمایش مصنوعات برجسته تولیدکنندگان داخلی بهره جست لذا یکی از کلیدی ترین بخش های این وب سایت به نمایشگاه مذکور اختصاص یافته است. در این بخش، به تمامی تولیدکنندگان حاضر صفحه ای اختصاص داده می شود. در صفحات هر تولیدکننده، تصاویر مصنوعات تولیدی وی همراه با توضیحات مربوطه ارائه می شوند. علاوه بر آن هر تولیدکننده به همراه سوابق، توانمندی ها و تجاربش به طور کامل معرفی می گردند.

نمایشگاه برترین های هنر و صنعت طلا و جواهر چیست؟

نمایشگاه برترین های هنر و صنعت طلا و جواهر به مجموعه ای از خدمات و امکانات گفته می شود که در قالب یک پکیج (مجموعه ای از موارد) در فضای مجازی و با هدف توسعه و اعتلای صنعت طلا و جواهر و معرفی توانمندی های تولیدکنندگان و صنعت گران ایرانی، در اختیار تعداد محدودی از برترین و پیشروترین تولیدکنندگان طلا، جواهر و نقره قرار می گیرد.

مخاطبان نمایشگاه مجازی چه کسانی هستند و نحوه اطلاع رسانی به آنها چگونه است؟

این پروژه با هدف سرویس دهی به 2 گروه بازدیدکننده متفاوت طراحی شده است لذا نحوه اطلاع رسانی به هر گروه هم متفاوت خواهد بود. این 2 گروه عبارتند از :

A. همکاران صنف طلا، جواهر، نقره و سکه اعم از همکاران بنکدار، گالری داران، جواهرفروشان، طلافروشان، کیفی ها، مخراج کاران و .... که روش های اطلاع رسانی به این بخش عبارتند از :

1. ایجاد بخش مربوطه در  وب سایت و اطلاع رسانی اخبار و امکانات بخش نمایشگاه مجازی از همین طریق

2. ارسال پیامک و  توزیع بروشورهای تخصصی بین واحدهای صنفی در سطح تهران و سایر شهرهای کشور

B. عموم هموطنان، خریداران و مصرف کنندگان طلا، جواهر و نقره که روش های اطلاع رسانی به این بخش عبارتند از :

1. ایجاد بخش نمایشگاه و درج تبلیغ و ارائه توضیحات در وب سایت اتحادیه

2. توزیع بروشورهای معرفی در مجتمع های تجاری و مراکز فروش معتبر

کارکرد و مزایای نمایشگاه مجازی برای تولیدکنندگان چیست؟

از بعد تجاری و اقتصادی، این طرح می کوشد با استفاده از سرویس های مختلفی که داخل آن گنجانده شده، مشتریان بیشتری را به سوی تولیدکنندگان شایسته ایرانی هدایت کند که این مهم شامل بنکداران، گالری ها و فروشندگان طلا و جواهر سراسر کشور و در سطحی وسیع تر، کلیه مصرف کنندگان طلا و جواهر و عموم هموطنان می باشد در واقع طرح مذکور با هدف حمایت هر چه بیشتر از قشر تولیدکننده و توسعه بازار فروش آنها تعریف گردیده است. همچنین نمایشگاه دائمی برترین های طلا و حواهر محلی است برای نمایش توانمندی ها، تخصص و دانش روز تولیدکنندگان ایرانی و ارزش و ظرافت هنری مصنوعات تولید داخل، که پر واضح است هر چه در این راه اقدامات وسیع تری صورت بگیرد منافع و بازخوردهای مثبت آن متوجه کل تولیدکنندگان و اعضای صنف خواهد بود.

آیا اختصاص صفحه در نمایشگاه و سایر خدمات آن رایگان می باشد؟

بله، کاملا رایگان می باشند.

چگونه می توانم در نمایشگاه ثبت نام کنم؟

شما می توانید از طریق صفحه ثبت نام در نمایشگاه نسبت به تکمیل فرم و ثبت نام اقدام کنید متعاقبا از گروه اجرایی با شما تماس حاصل کرده و هماهنگی های لازم جهت اختصاص یک صفحه و درج اطلاعات و محصولات شما صورت خواهد پذیرفت.

مرجع فهرست صرافی های مجاز چیست؟ و در چه بازه های زمانی بروزرسانی می شود؟

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران . به تناسب و مقارن با آپدیت شدن این فهرست توسط بانک مرکزی، فهرست صرافی ها در وب سایت نیز آپدیت خواهد شد.

مرجه فهرست سکه فروشان مجاز چه نهادی است ؟ و در چه بازه های زمانی بروزرسانی می شود؟

اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه. اتحادیه به عنوان متولی بازار سکه، پس از غربال و سنجش اعتبار واحدهای صنفی، تعدادی از واحدها را به عنوان واحدهای صاحب اعتبار و دارای مجوز رسمی از طریق وب سایت خود (وب سایت حاضر) در صفحه فهرست سکه فروشان مجاز اعلام همگانی کرده است. مجددا از همین طریق اعلام می گردد که هموطنان بویژه ساکنین محترم شهر تهران در هنگام خرید، به طور دقیق به جواز کسب واحد صنفی و مجوز پلمپ سکه دقت نمایند چرا که سکه هایی که از واحد های مجاز تهیه شده باشد دارای هولوگرام اختصاصی و در صورت بروز تخلف قابل ردیابی است اما سکه هایی که توسط واحدهای فاقد پروانه کسب ارائه می شود از این خصیصه برخوردار نیستند. شایان ذکر است که این فهرست به صورت فصلی بروزرسانی می شود و موارد حذف یا اضافه شده در آن لحاظ خواهند شد.

اگر مشخصات یک واحد سکه فروش دارای پروانه کسب، در فهرست واحدهای مجاز نبود مسئول واحد صنفی چگونه این امر را می تواند به وب سایت اطلاع دهد؟

از طریق فرم تماس با ما. لطفا در پیام ارسالی خود قید بفرمایید که :

1. مشخصات شما به اشتباه درج گردیده یا به طور کل در وب سایت قید نشده است.

2. در صورت عدم قید شدن مشخصات، موارد لازم شامل نام و نام خانوادگی، نشانی واحد صنفی، عنوان تابلو، شماره تلفن و کد واحد را برای ما ارسال نمایید و به انضمام این موارد شماره همراه مسئول واحد صنفی نیز قید گردد.

3. در صورت درج مشخصات اشتباه، لطفا موارد خطا را اعلام و صورت اصلاح شده آن را هم با فاصله در کنارش درج نمایید نظیر اطلاعات خطا / اطلاعات صحیح (اصلاح شده) ، علاوه بر این موارد شماره همراه مسئول واحد صنفی نیز قید گردد.

آیا سرویسی برای ارسال نرخ طلا و سکه ارائه می کنید؟ چگونه می توان ثبت نام کرد؟

 بله، در این زمینه سرویس های پیامک ما دایر می باشند که می توانید با مراجعه به وب سایت پیام رسان  از پکیج ها و سرویس های مختلف موجود در این بخش استفاده و در صورت علاقه، ثبت نام فرمایید. پاسخ کلیه سئوالات و ابهامات شما در آن حوزه در خود وب سایت ارائه شده است.

 

آیا در خدمات پیامکی، امکان دریافت پیامک توسط تمام خطوط وجود دارد؟

متاسفانه برای خطوطی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را غیر فعال کرده اند عموما با مشکل مواجه شده و امکان دریافت پیامک را ندارند.

مگر پیامک های این سایت جنبه تبلیغاتی دارد؟

خیر، اما به دلیل محدودیت های اعمال شده از جانب مخابرات. تمام استفاده کننده ها از خدمات ارسال پیامک انبوه، جزء ارسال کنندگان پیامک انبوه تبلیغاتی به حساب می آیند.

در سرویس پیامکی، به طور کلی احتمال نرسیدن پیامک چقدر است؟

از آن جایی که پیامک به طور مستقیم از طریق مخابرات ارسال می گردد، در صورت دسترس بودن گوشی تلفن همراه شما در شبکه، احتمال نرسیدن ارسال ناموفق پیامک بسیار پایینتر (پایین تر) از پیامک های ارسالی از یک گوشی تلفن همراه به گوشی تلفن همراه دیگر می باشد.

در خدمات پیامکی، هزینه پیامک نرسیده به چه صورتی محاسبه می شود؟

به دلیل مشکلات موجود در بررسی وضعیت پیامک های ارسالی و عدم امکان کنترل ما روی این سیستم ها، تمام پیامک های ارسالی از طریق سرویس رسیده تلقی می گردد و محاسبه می شود.

در چه ساعاتی نرخ طلا، سکه و ارز مشخص و پیامک ها ارسال می شوند؟

عموما نرخ بازار آزاد برای سکه و ارز بعد از ساعت 11 و برای طلا ساعت 11:30 مشخص می شود و تا ساعت 6 الی 7 این نرخ تغییر می نماید. در شرایط های خاص که نوسانات زیاد باشد این ساعات ممکن است افزایش پیدا کنند. در روزهای تعطیل و خارج از ساعاتی که ذکر شده، معاملات دیگری نیز ممکن است صورت پذیرد و قیمت ها در حال نوسان باشد اما معمولا از حجم قابل توجهی برخوردار نمی باشند و لذا در تعیین قیمت شاخص ها نقش بارزی ندارند.

نیاز به دریافت نرخ دیگری دارم آیا امکان دارد که دریافت این نرخ هم در خدمات پیامکی گنجانده شود؟

در صورت قابل استفاده بودن این نرخ توسط کاربران دیگر سایت و امکان انجام آن از نظر فنی، آن نرخ را حتما به سایت اضافه خواهیم کرد.

در خدمات پیامکی، آیا احتمال خطا در محتوای ارسالی در پیامک ها وجود دارد؟

بله، با وجود عدم وجود عملیات دستی توسط ما، به دلیل وجود احتمال خطا در اطلاعات ارائه شده توسط منابع و مراجع، امکان خطا در نرخ های ارسالی نیز وجود دارد.

آیا در حال حاضر مشکلی در سامانه پیامکی وجود دارد؟ چرا این سامانه فعال نیست؟

بله، سامانه مذکور در حال حاضر فعال نیست . این نوع سامانه ها و کارکردها در حال حاضر قدیمی شده و در بازار لحظه ای امروز، چندان کارا و موثر نمی باشند لذا  با تغییر زمان و کذشت چند سال نیاز به یک بازبینی جدی در ساختار و عملکرد این سامانه و استفاده از روش های نوین محسوس است و بسا که این بررسی ها منتج به این شود که به طور کلی سیستم پیامک برای اطلاع رسانی در بازارهای طلا، سکه و ارز دیگر کارایی ندارد .

تقویم کاری بازارها چیست؟

تقویم کاری بازارها نشان دهنده ساعات کار بازارهای مالی و بورس های بین المللی است. بدین شکل که در قسمت بالای تقویم، شاهد اعدادی هستیم که در بک گراند سورمه ای درج شده اند این اعداد از 1 تا 24 و مبین 24 ساعت شبانه روز می باشند. در میان این 24 عدد که به شکل ستون های نازک و به صورت عمودی بر روی کل تقویم کشیده شده اند همواره یکی از آنها به رنگ سبز و ستون عمودی آن روشن تر است که این ستون گویای ساعت فعلی است و با گذشت هر ساعت یک ردیف جلوتر خواهد آمد. معیار این ساعت هم زمان به وقت گرینویچ می باشد که معیار استاندارد جهانی است. بر روی نقشه به طور کاملا واضح موقعیت هر بورس و فاصله زمانی تا آغاز و پایان ساعت کارش که به وضوح دیده می شود و علاوه بر آن در بخش پایین صفحه هم، همین اطلاعات به صورت فهرست شده درج می گردند.

تقویم رویدادهای اقتصادی چیست؟

تقویم رویدادهای اقتصادی منعکس کننده مهم ترین اتفاقات و تحولاتی است که در روز جاری بازارهای مالی جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و  شامل زمان وقوع رویداد، کشور محل وقوع، عنوان و میزان یا درجه اهمیت آن رویداد می باشد. اهمیت این بخش در آنجاست که این رویدادهای اقتصادی در واقع جهت مبادلات و بازارهای مالی و بورس ها را تعیین می کنند و به همین جهت عموم فعالان این بازارها با دقت فراوان و هوشیاری دو چندان، این تحولات را پیگیری می نمایند.