راهنما

جستجو :

برای استفاده از خدمات وب سرویس و سفارش آن چه باید کرد؟

شما می توانید با مراجعه به صفحه وب سرویس و ملاحظه بخش انتهایی پایین صفحه، از 4 دسته پیش بینی شده برای این بخش دیدن فرموده و در صورت تمایل با کلیک بر روی گزینه "سفارش"، نسبت به ثبت آن اقدام نمایید. با فشردن گزینه "سفارش" به  سامانه فروش، خدمات و پشتیبانی ما هدایت شده و در آنجا با تکمیل فرم و ثبت اطلاعات درخواستی، حساب کاربری شما ساخته و سفارش شما به ثبت خواهد رسید، در انتهای فرآیند به طور خودکار به درگاه بانک هدایت می شوید تا نسبت به پرداخت وجه سفارش خود اقدام بفرمایید.

   

 

وب سرویس چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟

وب سرویس آنگونه که از عنوانش مشخص است نوعی سرویس دهی در چارچوب اینترنت محسوب می شود که به وسیله آن اطلاعات تولید یا پردازش شده در یک وب سایت به وب سایت دیگری منتقل می شود. به عنوان نمونه نرخ های طلا و سکه امکان نمایش در سایر وب سایت ها را پیدا می کنند به نوعی که نرخ مصنوعات همزمان و متقارن وب سایت مادر در وب سایت های پذیرنده خدمات، بروزرسانی می شود.

پایش و مونیتورینگ لحظه ای در خدمات "وب سرویس" چگونه به انجام می رسد؟

هدف مدیران وب سایت ها و سامانه های اینترنتی از ارائه نرخ لحظه ای طلا، سکه و .... جذب مخاطبان بیشتر است و بدیهی است که مخاطب در پی مرجعی برای کنترل نرخ های صحیح و دقیق می باشد. در وب سرویس مذکور این مهم تا بالاترین میزان ممکن ضمانت می گردد که این ضمانت به پشتوانه گروه کنترل و نظارت ما صورت می پذیرد. در این بخش علاوه بر فرآیند چک و کنترل قیمت ها، در بعد داخلی تمامی آنها با منابع معتبر و موثر داخلی بلا وقفه بررسی می شوند و در بعد خارجی نیز کلیه این موارد ضمن کنترل مرجع دریافت، با سایر منابع معتبر به شکل آنلاین مقابله و در صورت بروز خطا تصحیح میگردند. این سیستم مونیتورینگ به 2 شیوه پیاده سازی میشود. نخست به شیوه خودکار و سیستماتیک و روش دوم توسط عامل انسانی که برای اطمینان و صحت عملکرد سیستم اعمال می گردد.

فرآیند پشتیبانی "وب سرویس ها" به چه شیوه ای صورت می پذیرد؟

در سطح بین المللی، فرآیند و کیفیت پشتیبانی از جمله مهم ترین شاخص های ارزیابی یک وب سرویس مطلوب و کیفی می باشد و بسا وجه تمایز یک سرویس با کیفیت از سایر موارد را در این بخش معین می کنند. در ارائه سرویسی که خود مربوط به بازار های مالی و آنهم بازارهای مالی آنلاین و لحظه ای می باشد رکن پشتیبانی حتی با وجود عدم شکل گیری و و نهادینه شدن ، نقش بی نهایت پررنگی ایفا می نماید. گروه پشتیبانی ما با بهره گیری از ابزار های گوناگون و با حفظ استمرار و پیوستگی در خدمت مشتریان و درخواست های این عزیزان می باشد و علاوه بر تمام این گزینه ها، عدم قطع شدن یا اختلال در سامانه را ضمانت می نماید و در صورت بروز وقفه یا نواقص احتمالی، پاسخ گوی مشتریان می باشد همچنین تا رفع کامل مسئله و اعلام رضایت مشتری به این فرآیند ادامه خواهد داد.

خدمات فنی و تکنیکی در "وب سرویس ها" چگونه عرضه می شود؟

با توجه به تکثر و گستردگی وب سایت هایی که امکان استفاده از این سرویس را دارند و تنوع وسیع آنها از بعد برنامه نویسی و فنی اعم از زبان های مختلف، فریم ورک های متفاوت و یا سیستم های مدیریت محتوا و ... بی تردید در پاره ای از مواقع، ترکیب سرویس دریافتی با کد وب سایت مقصد به راحتی میسر نبوده و بعضا نیازمند تغییرات یا اصلاحاتی است که گروه فنی ما در این زمینه ضمن ارائه مشاوره و همکاری با وب سایت مقصد، در صورت لزوم اقدام به رفع ایراد یا اجرای اصلاحات مورد نیاز خواهد نمود تا اینکه سرویس مورد نظر به درستی در وب سایت مقصد پیاده سازی و هماهنگ گردد.

وب سرویس نرخ های لحظه ای در چه قالب هایی ارائه می شود؟

XML - Json - Java Script

روش دریافت قیمت ها در قالب جاوا اسکریپت با JSON و XML چه تفاوتی دارد؟

اگر متقاضی توانایی کدنویسی یا مهارت تکنیکی لازم را برای استفاده از نرخ ها داشته باشد که در 2 قالب JSON و XML نرخ ها را دریافت و به شکل دلخواه استفاده خواهد کرد اما پاره ای از درخواست کنندگان ممکن است توانایی فنی استفاده از فرمت های فوق را نداشته باشند برای این عزیزان حالت سوم که همان استفاده از جاوا اسکریپت می باشد پیش بینی شده است . در این روش متقاضی یک تصویر اسکرین شات از صفحه وب سایت خود تهیه و محل درج نرخ ها را به انضمام رنگ ترجیحی و سایر خصیصه های گرافیکی مد نظر، تهیه و همراه سفارش خود ارسال می نماید. تیم فنی بر همان اساس، کدهای مورد نیاز را تولید و برای متقاضی ارسال می نماید. در انتها متقاضی می باید صرفا کد مذکور را در قالب سایت خود کپی نماید تا قیمت ها را به صورت لحظه ای دریافت کند.

روش محاسبه هزینه "وب سرویس ها" چیست؟

روش های متنوعی برای محاسبه و دریافت هزینه های این نوع سرویس در سطح دنیا مرسوم می باشد اما مجموع بررسی ها ما را بر آن داشت تا با ترکیب تعدادی از این روش ها به فرمول "قیمت به تناسب ترافیک" دست پیدا کنیم که در مجموع عادلانه ترین شیوه نرخ گذاری و متناسب با توان مالی صاحبان رسانه ها و وب سایت هاست. در این روش دریافت کنندگان خدمات (وب سایت ها) به 4 رده به تناسب تعداد بازدیدکنندگان سایت خود تقسیم می شوند و سطح قیمت متفاوتی برای هریک در نظر گرفته می شود در واقع سایت های پرترافیک که از این خدمات برای تعداد بیشتری از مخاطبان استفاده می کنند هزینه بالاتری خواهند پرداخت.

آیا مبلغ قید شده برای هر گروه، بابت پکیج کامل همه نرخ ها برای آن گروه می باشد؟

بله، فرضا اگر مبلغ ماهیانه برای گروه اول 150 هزار تومان قید شده است این مبلغ برای کل نرخ های قابل ارائه است در واقع مشمولان گروه اول با پرداخت این مبلغ به صورت ماهیانه، کل نرخ ها را در قالب وب سرویس دریافت می نمایند.

وب سرویس شامل چه نرخ هایی است؟

در این وب سرویس 4 دسته نرخ لحظه ای ارائه می گردد که به تفکیک عبارتند از: 

گروه بازار طلا شامل انس  طلا و نقره، طلای 18، طلای 24 عیار، مثقال طلا

گروه بازار سکه شامل سکه بهار آزادی، سکه امامی، نیم سکه، ربع سکه، سکه گرمی

گروه بازار سرمایه و بازارهای جهانی شامل شاخص بورس، سررسیدهای سکه آتی، اونس پلاتین، اونس پالادیوم، نفت برنت و نفت سبک

گروه بازار ارز شامل  نرخ لحظه ای دلار و تمام دیگر ارزها 

آیا امکان دریافت نمودارها هم از طریق وب سرویس وجود دارد؟

خیر و برای آینده هم برنامه ای جهت افزودن این امکان پیش بینی نشده است.

دموی آزمایشی "وب سرویس ها" چیست؟ دوره اش چند روز است؟

برای تسهیل فرآیند همکاری، از جمله تمهیدات لازمی که فراهم شده ،ارائه سرویس مذکور در قالب دوره آزمایشی و کوتاه مدت است تا در این دوره وب سایت پذیرنده قادر باشد سرویس دریافتی را در پلاتفرم فنی خود مورد تست قرار دهد و نواقص یا تداخل های تکنیکی آن را بررسی نماید. در این دوره گروه فنی ما علاوه بر ارائه راهنمایی یا مشاوره های لازم، به فراخور ضرورت، همکاری های مورد نیاز را ارائه می کند. این دوره آزمایشی یک هفته می باشد و طی آن پکیج های درخواستی سفارش دهنده دقیقا مشابه دوره اصلی در اختیار سرویس گیرنده قرار می گیرد.

آیا عموم می توانند از وب سرویس استفاده کنند ؟ از چه طریق و چگونه؟

خیر، وب سرویس برای عموم مخاطبان به دلیل اینکه در حیطه دانش تخصصی وب به حساب می آید قابل استفاده نیست و فاقد کاربرد می باشد. مخاطبان و استفاده کنندگان آن عموما آن دسته از مدیران و برنامه نویسان وب سایت ها هستند که تمایل دارند بخشی از وب سایت خود را به نمایش نرخ های لحظه ای طلا و سکه اختصاص دهند. این سرویس در قالب کدهای برنامه نویسی ارائه می گردد و صرفا افراد واجد صلاحیت و دانش کافی قادرند آن را مورد استفاده قرار داده و نرخ ها را در سایت خود نمایش دهند لذا خواهشنمندیم که پیش از خرید سرویس مذکور، تمام شرایط و قوانین را به دقت مطالعه فرموده و نسبت به امکان فنی استفاده از وب سرویس اطمینان حاصل فرمایید.