راهنما

جستجو :

برای درج تبلیغ در وب سایت از چه طریق باید اقدام نمایم؟

برای درج تبلیغ در وب سایت از 2 طریق می توانید اقدام کنید: 

1. تماس: از طریق تماس تلفنی با شماره های 88307981 - 88834685

2. آنلاین: با مراجعه به صفحه درج آگهی، در انتهای صفحه طی جدولی اطلاعات و توضیحات لازم مندرج گردیده است و در ستون انتهایی، برابر هر جایگاه گزینه ای با عنوان "سفارش دهید" وجود دارد که با انتخاب آن، فرم سفارش نمایش داده می شود. این فرم پس از تکمیل و ارسال، توسط کارشناسان بررسی و پاسخ آن در فاصله ای بسیار کوتاه برای شما ارسال می گردد. در این روش کلیه فرآیند ایجاد حساب کاربری، ثبت سفارش و دیگر مراحل به شکل آنلاین و بدون نیاز به هماهنگی تلفنی و .... به راحتی به انجام می رسد.

روش تبلیغ دوره ای چیست؟

این روش شایع ترین و مرسوم ترین شیوه نمایش آگهی است که طی آن آگهی سفارش دهنده برای مدت مشخصی فرضا یک ماه یا سه ماه و … در یکی از جایگاه های تبلیغ نمایش داده می شود و هزینه آن هم برای هر دوره مشخص و ثابت می باشد.

روش تبلیغ کلیک بیس (بر پایه کلیک) چگونه می باشد؟

در روش تبلیغ کلیک بیس، سفارش دهنده ابتدا حساب خود را به میزان مورد نظرش شارژ و سپس آگهی وی در وب سایت نمایش داده می شود و بازدیدکنندگان سایت آگهی مذکور را ملاحظه خواهند نمود، بالطبع آنها که علاقه مند به موضوع یا کالای تبلیغ شده می باشند روی آگهی کلیک خواهند کرد و به وب سایت آگهی دهنده ارجاع داده می شوند. در این روش به ازای هر یک کلیک به شرحی که گفته شد، مبلغ ۱۲۰ تومان از حساب سفارش دهنده کاسته خواهد شد.

مزایای روش کلیک بیس در چیست؟

اصلی ترین مزیت های روش کلیک بیس عبارتند از :

1. در این روش آگهی دهنده صرفا مبلغ آنچه را می پردازد که در یافت می کند یعنی به ازای هر بازدیدکننده از شارژ حساب یا اعتبارش کم می شود.

2. دیگر مزیت این روش، بویژه در شرایطی که به شکل کمپین تبلیغاتی و در چندین سایت اجرا شود هدفمند بودن این نوع آگهی هاست. به این معنا که مخاطبین مرتبط تری در این شیوه درج آگهی به سمت آگهی دهنده ارجاع داده می شوند.

3. دیگر مزیت مهم این آگهی ها، مشارکت آگهی دهنده و نمایش دهنده در جلب و هدایت مخاطبین در قالب یک همکاری مداوم می باشد چراکه وقتی نمایش دهنده فضا یا زمان محدود خود را به نمایش یک آگهی اختصاص می دهد بیشترین تلاش را برای جذب و جلب بیشترین تعداد کلیک به آگهی مذکور انجام خواهد داد و به همین سیاق، آگهی دهنده نیز در عموم موارد ناچار به اقداماتی نظیر تولید محتوای متنوع و جدید و تغییر بنر آگهی جهت جلب حداکثر مخاطبین می باشد لذا نتیجه این همکاری برای هر 2 طرف پرثمر و سودبخش خواهد بود.

معایب روش کلیک بیس در چیست ؟

روش کلیک بیس دارای مزایا و معایبی است. در میان عیوب این روش از همه مهم تر الزاماتی است که این روش درج آگهی، طرفین را ملزم به رعایت آن می کنند:

1. بزرگترین مشکل این روش، ممنوعیت درج شماره تلفن و نشانی در بنر های تبلیغاتی است چرا که اگر این اطلاعات هم به مخاطب ارائه گردد . بخش عمده ای از کسانی که علاقه مند به محصول مذکور شده بودند دیگر نیازی به کلیک روی بنر تبلیغی احتیاج پیدا نکنند و از طریق شماره تلفن یا نشانی به آگهی دهنده مراجعه می نمایند که در واقع نوعا نقض فلسفه آگهی کلیک بیس به حساب می آید. لذا در آگهی های کلیک بیس صرفا محصول یا خدمات آگهی دهنده شرح داده می شود و معرفی می گردد و امکان درج تلفن و نشانی و .... نیست.

2. ممکن است آگهی دهنده بودجه مشخصی برای 2ماه تبلیغ در یک سایت مقرر کرده باشد که این مهم با روش کلیک بیس همخوانی ندارد چرا که ممکن است کل آن بودجه ظرف 2 هفته به دلیل علاقه زیاد مخاطبان و کلیک های زیاد روی بنر آگهی دهنده صرف شده و به اتمام برسد.

3. لازمه آگهی کلیک بیس، برخورداری از ایده های نو و خلاقانه، متن هدفمند و حرفه ای تبلیغ، اجرای گرافیکی هنرمندانه و اثر گذار طرح آگهی (بنر ها) می باشد که چنین شرایطی در حالت معمول برای عموم آگهی دهندگان فراهم نیست و اگر هم باشد هزینه فراوانی برای آنها خواهد داشت که به صرفه و معقول نخواهد بود ضمن آنکه به جهت تکرر نمایش آگهی و عادت ذهنی و بینایی بازدیدکنندگان، آگهی های کلیک بیس در فواصل زمانی کوتاه می باید تغییر کنند و طرح های جدید برای آنها تهیه گردد که مشکل مذکور را چند برابر خواهد ساخت.

تعداد کلیک ها از چه طریق و با چه ابزاری محاسبه می شود؟

به 2 روش.

1. برنامه تخصصی همین حوزه که توسط ما طراحی، برنامه نویسی و به همین منظور سازماندهی شده است.

2. گوگل آنالیتیکس Google Analytics به عنوان معتبرترین ابزار مونیتورینگ وب سایت ها در دنیا و پایه گذار تحلیل کسب و کار دیجیتال، دیگر مرجع محاسبه کلیک ها و گزارشات خواهد بود.

اختلاف آمار در زمینه شمارش کلیک ها، چطور حل و فصل می شود؟

گزارش تعداد کلیک ها و سایر آمار و مستندات صرفا از سوی سرویس های وب سایت پذیرنده آگهی صورت می پذیرد و گزارش سایر سرویس ها یا هر نوع اسکریپت و شمارش گر از سوی آگهی دهندگان محترم پذیرفته نیست و در صورت بروز اختلاف بین آمار وب سایت نمایش دهنده آگهی و آگهی دهنده، تنها آمار سایت نمایش دهنده معیار محاسبات خواهد بود.

قیمت هر کلیک در روش کلیک بیس چقدر است؟

120 تومان معادل  1200 ریال. فرضا شما برای دریافت 1000 کلیک یا 1000 بازدید کننده منحصربفرد باید 120.000 تومان متقبل هزینه شوید.

دوره زمانی چرخش آگهی های داخل هر باکس چقدر است؟

20 ثانیه یعنی هر آگهی برای مدت 20 ثانیه نمایش داده می شود و سپس آگهی بعدی جایگزین می گردد و آن هم برای مدت 20 ثانیه نمایش داده می شود و به همین سیاق چرخه تکرار می گردد.

ترتیب و شیوه نمایش آگهی ها در سایت به چه صورت می باشد؟

آگهی ها به طور متوالی، در بازه های زمانی ثابت و با ترتیب ثابت نمایش داده می شوند. کلیه فرآیند نمایش آگهی ها بدون دخالت نیروی انسانی و دارای قاعده یکسان می باشد.

امکان افزایش میزان نمایش بنرها وجود دارد یا خیر؟

بله، در صورت درخواست آگهی دهنده برای دریافت کلیک بیشتر یا نمایش زیادتر، این امر با افزایش توالی یک آگهی (افزایش چند برابری نمایش آن) ممکن می باشد.

چرا در روش کلیک بیس، درج شماره تلفن و نشانی اینترنتی ممنوع می باشد؟

در روش کلیک بیس ، درج شماره تلفن و نشانی در بنرها ممنوع می باشد چرا که اگر این اطلاعات هم به مخاطب ارائه گردد بخش عمده ای از کسانی که علاقه مند به محصول مذکور شده اند دیگر نیازی به کلیک روی بنر تبلیغ پیدا نخواهند کرد و می توانند از طریق شماره تلفن یا نشانی به آگهی دهنده مراجعه کنند که در واقع نوعا نقض فلسفه آگهی کلیک بیس به حساب می آید لذا در آگهی های کلیک بیس صرفا محصول یا خدمات آگهی دهنده شرح داده می شود و معرفی می گردد و امکان درج تلفن و نشانی و …. میسر نیست.

همه آگهی ها امکان نمایش، به شکل کلیک بیس را دارا می باشند؟

صرفا آگهی هایی که دارای ویژگی های زیر باشند پس از تایید کارشناسان و مسئولان واحد تبلیغات امکان درج به شیوه کلیک بیس را خواهند داشت.
شرایط مذکور عبارتند از :
1. موضوع آگهی باید عمومی تلقی شود یعنی برای طیف غالب جامعه و بازدیدکنندگان سایت قابل استفاده باشد.
2. آگهی دهنده محترم می باید امکان تولید یا فراهم سازی ایده های متنوع و به تبع آن محتوا و درون مایه های خلاقانه را برای بنر آگهی خود داشته باشد.
3. آگهی دهنده محترم می باید این امکان را دارا باشد که ماهیانه 2 طرح آگهی مختلف برای سفارش خود تهیه نماید یا آنکه هزینه طراحی این موارد را پرداخت کند.

برای اطلاع از تعرفه قیمت ها به کجا مراجعه کنم؟

برای این منظور به صفحه تبلیغات رجوع کنید. در پایین صفحه بخشی برای این منظور وجود دارد که شما باید در فیلد خالی آن، نشانی ایمیل خود را وارد نمایید. پس از ثبت درخواست، لیست قیمت ها ظرف یک ساعت برای شما ارسال می گردد.

فرمت های مجاز فایل آگهی کدامند؟

PNG, JPEG, GIF. در واقع بنر ارسالی شما باید در یکی از فرمت های مورد اشاره باشد.

محدودیت حجمی بنرها چیست و برای هر سایز چه مقدار است؟

به جهت سهولت در لوود صفحه و تجربه بازدید بهتر برای کاربران، تلاش شده است از نهایت فشرده سازی و کم حجم ترین و سبک ترین تصاویر و آیتم ها در تولید سایت بهره گرفته شود و لذا آگهی های تجاری نیز بر همین منوال باید دارای حجم و وزن بهینه باشند تا بار اضافی به صفحه تحمیل نگردد لذا در  این راستا برای بنر های هر باکس به تناسب اندازه اش، محدودیتی در نظر گرفته شده است که سفارش دهندگان محترم می باید آن را در هنگام تهیه طرح، رعایت نمایند.

این محدودیت برای سایز  640 در 90 برابر است با 25 کیلوبایت.

این محدودیت برای سایز 280 در 90 برابر است با 14 کیلوبایت.

این محدودیت برای سایز 280 در 400 برابر است با 30 کیلوبایت.

این محدودیت برای سایز 350 در 60 برابر است با 20 کیلوبایت.

این محدودیت برای سایز 240 در 190 برابر است با 24 کیلوبایت.

آیا خود وب سایت، مسئولیت طراحی بنر ها را می پذیرد؟

بله، این امکان توسط واحد آتلیه و گرافیک ما میسر می باشد. گفتنی است که هزینه این خدمات جداگانه محاسبه می گردد و یا به فاکتور همان سفارش اضافه خواهد شد و یا صورتحساب جداگانه ای برای آن صادر می گردد.

سفارش طراحی بنر خود را کجا و به چه طریقی ثبت نمایم؟

به دو شکل امکان پذیر است.

1. در روند ثبت سفارش، یک مرحله پیش از نهایی ساختن، از شما پرسیده خواهد شد که طرح آگهی را خود تامین می کنید یا توسط مرکز فروش، خدمات و پشتیبانی از مشتریان می باید برای شما طراحی گردد که در این مرحله گزینه دوم را انتخاب کنید و فرم اطلاعات درخواستی برای طراحی بنر را که در ادامه اش موجود است با دقت تکمیل بفرمایید.

با این روش، علاوه بر ثبت سفارش درج آگهی، سفارش طراحی بنر شما نیز ثبت خواهد شد و صورتحساب هر دو مورد یکجا صادر می گردد. از لحظه پرداخت صورتحساب، ظرف 48 ساعت بنر مذکور طراحی و برای شما ارسال می شود تا مراتب نظرات شما دریافت گردد. این فرآیند اصلاح و بازبینی تا 2 نوبت قابل ادامه می باشد.

2. از طریق فرم جداگانه سفارش طراحی بنر.

چرا توصیه می کنید که از فلش برای طراحی بنرها استفاده نکنیم؟

فرمت فلش به دلایل متعدد رو به افول می باشد و مهم تر از آن برای وب سایت دردسر آفرین است، از جمله اینکه:

1. عموم تولیدات اپل مدت هاست که از فلش پشتیبانی نمی کنند و لذا بنر شما توسط حجم قابل توجهی از کاربران سایت که از سیستم ها یا گوشی های هوشمند اپل استفاده می کنند بصورت پیش فرض دیده نخواهد شد.

2. فرمت فلش در برخی از مرورگرها به طور کامل از دایره پشتیبانی خارج شده است حتی مرورگر جامعی نظیر موزیلا فایرفاکس هم عموما با این فرمت دچار اشکال می گردد و به طور مکرر شاهد پراندن پلاگین نمایش آن توسط خود مرورگر می باشیم.

3. فایل های فلش به نسبت موارد مشابه خود از حجم و وزن بالاتری برخوردارند که موجب انتقال بار اضافی به سایت می شود.

4. فایل های فلش توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو شناسایی نمی شود و حتی در صورت شناسایی، فاقد ارزش تلقی می گردد که این هم برای خود نمایش دهنده و هم برای آگهی دهنده ضرر آفرین می باشد.

5. خود کمپانی ادوبی به عنوان شرکت عرضه کننده فلش، هیچ پلانی برای توسعه و آینده این فرمت در نظر ندارد و تا کنون چندین برنامه و پسوند متفاوت را برای جایگزینی فلش پیشنهاد داده که در مرحله تست و بررسی می باشند.